ENDEFRRUPLNLSPIT

Aktuality

knihovna 8
07.12.2022

Městská knihovna bude ve čtvrtek otevřena jen do 16.00 hodin

Výjimečně o hodinu kratší otevírací dobu bude mít ve čtvrtek 8. prosince 2022 městská knihovna ve Frýdlantu. Návštěvníkům se zavře už v 16.00 hodin. Znovu využít její služby budou moci čtenáři opět v pondělí. Otevírací dobu knihovny i další informace o ní najdete zde. (mp)
Il. foto: mp

 
M1 5818
06.12.2022

Před radnicí řádili Krampus čerti, přišly na ně stovky lidí

Zaplněné náměstí si v pondělí 5. prosince 2022 nenechalo ve Frýdlantě ujít Mikulášskou nadílku s vyhledávanými Krampus čerty. Na řádění hrůzostrašně vypadajících čertů dorazily celé rodiny, ujít si ho ale nenechali ani mnozí dospělí bez dětského doprovodu. Ještě před tím, než Krampus čerti vyrazili na náměstí mezi čekající malé i velké, proběhlo nadělování Mikuláše, anděla a dalšího čerta hodným dětem. Jak čertovský podvečer ve Frýdlantě probíhal si můžete prohlédnout v obsáhlé fotogalerii Marka Sekáče. (mp)

 
Česko zpívá koledy 2022 Frýdlant
05.12.2022

Přijďte si ve středu zazpívat koledy k vánočnímu stromu na náměstí

K celorepublikové akci Česko zpívá koledy se ve středu 7. prosince 2022 přidá opět také Frýdlant. Na náměstí T. G. Masaryka si mohou jeho obyvatelé společně zazpívat od 18.00 hodin u vánočního stromu města šest známých a oblíbených koled a vánočních písní. "U vánočního stromu se při zpívání koled setkáváme pravidelně. Jen předloni jsme kvůli vládním opatřením v souvislosti s pandemií koronaviru tuto tradici přerušili. Už loni jsme se k ní ale rádi vrátili a letos v ní pokračujeme," říká starosta Frýdlantu Dan Ramzer. Stejně jako v předchozích letech se bude zpívat za doprovodu jeho kytary. Pro každého návštěvníka je připraven vytištěný zpěvník koled a vánočních písní, případně si ho můžete stáhnout ikona souboruzde a sami vytisknout. Těšíme se na Vás. (mp)

 
Africký mor prasat il
02.12.2022

Ochranné pásmo a opatření kvůli africkému moru prasat na Frýdlantsku

Státní veterinární správa (SVS) v pátek 2. prosince 2022 odpoledne vymezila takzvané pásmo infekce kolem místa v Jindřichovicích pod Smrkem na Frýdlantsku, kde bylo nalezeno uhynulé sele prasete divokého nakažené africkým morem prasat. V oblasti o výměře bezmála 200 km² nařídila SVS mimořádná veterinární opatření. V jejich rámci bude mimo jiné zakázán lov zvěře a krmení prasat divokých. V pásmu bude omezen pohyb obyvatel mimo vyznačené cesty a zintenzivněno vyhledávání a sběr těl uhynulých divočáků. Opatření mají minimalizovat šíření nákazy v populaci prasat divokých a ochránit chovy prasat domácích před zavlečením nákazy. (SVS)

 
MS1 0058
02.12.2022

Před frýdlantskou radnici dorazí 5. prosince Krampus čerti

V pondělí 5. prosince přijde také do Frýdlantu před radnici Mikuláš, doprovázený anděly a čerty. Stejně jako v minulých letech to však nebudou čerti ledajací, ale strašidelní a hrůzu nahánějící Krampusáci. Na náměstí T. G. Masaryka před radnici vyjdou z pekelného dýmu v 18.00 hodin a budou doprovázet nadělování dárků dětem, o které se postará Mikuláš. Akce je pro veřejnost zdarma. (mp)
Foto: Marek Sekáč

 
dveře dokořán upravené foto
02.12.2022

Starosta a místostarosta města budou mít ve středu opět dveře dokořán

Pravidelná akce Dveře dokořán, která se koná každou první středu v měsíci, otevře ve středu 7. prosince 2022 veřejnosti opět dveře kanceláří starosty města Dana Ramzera a místostarosty Jiřího Stodůlky. Oba můžete bez ohlášení navštívit v jejich kancelářích ve středu od 16.00 do 18.00 hodin. Vítán je každý, kdo přijde s nápady či postřehy na zlepšení života ve Frýdlantě. Kanceláře starosty a místostarosty najdete v prvním patře historické radnice. (mp)
Foto: mp

 
kapr 2022 47
30.11.2022

V hasičské soutěži mládeže O předvánočního kapra dominoval Frýdlant

Domácí týmy dětí a mládeže Sboru dobrovolných hasičů Frýdlant ovládly v sobotu 26. listopadu 2022 ve Frýdlantu na náměstí T. G. Masaryka tradiční soutěž O předvánočního kapra. Zvítězily v kategorii mladší i starší. Soutěž pořádá vždy na závěr sezóny Sbor dobrovolných hasičů Frýdlant ve spolupráci s Městem Frýdlant. Letos se do soutěže pro hasičskou mládež zapojilo 22 týmů hasičských sborů Liberecka. Jedlé ceny pro soutěžící pomáhaly vytvářet členky sboru dobrovolných hasičů z Frýdlantu. (mp)
Foto: mp

 
betlémská stezka ilustrační děti
29.11.2022

Vydejte se v době adventu Frýdlantem po skvělé Betlémské stezce

Letos podruhé připravilo Město Frýdlant ve spolupráci se svými občany unikátní Betlémskou stezku Frýdlantem. Jde o stezku, kterou propojuje na 77 místech města společná věc - betlém v okně, ve výloze, vývěsce nebo třeba na plotě. Betlémy jsou ručně vyráběné, kupované, papírové, dřevěné, různé. Seznam těch, kteří se zapojili do výzvy Města Frýdlant a do okna, výlohy či na plot si betlém první adventní neděli vystavili, najdete na plánku, který je k dostání v Turistickém informačním centru v přízemí radnice. Zajděte si tam pro něj nebo si ho stáhněte ikona souboruzde a vydejte se kdykoli během adventu na cestu po frýdlantské Betlémské stezce. Na mapu se také můžete podívat zde. Město Frýdlant připravilo k betlémské stezce pro děti také omalovánky betlémů. Vyzvednout si je mohou zdarma v městském kině, v městské knihovně, v muzeu v prvním patře radnice nebo v Turistickém informačním centru v přízemí radnice. Přejeme Vám krásný a klidný advent, třeba i na předvánoční procházce vánočně vyzdobeným a nasvíceným městem po nejrůznějších betlémech Betlémské stezky. (mp)
Foto: ZŠ, ZUŠ a MŠ Frýdlant

 
Krabice od bot dítě s dárkem
29.11.2022

Dárek pro potřebné děti v rámci akce Krabice od bot můžete darovat i ve Frýdlantu

Krabice od bot je největší sbírka vánočních dárků pro děti z chudých rodin v ČR a jediná celorepubliková sbírka, kde nejen obdarovaní, ale také dárci jsou děti. V loňském roce dárci věnovali téměř 50 000 dárků a 2 500 000 korun. Letos poprvé můžete krabici od bot s dárky pro dítě předem vybrané věkové kategorie přinést i na sběrné místo ve Frýdlantu. Dárky zabalené v krabici od bot bude přijímat až do 12. prosince klub Cajk v Centru 1407. Děkujeme, že se zapojíte. Návod, jak na to, najdete níže. (mp)

 
Rozsvícení stromu_74_ 2022
28.11.2022

Vánoční strom se slavnostně rozsvítil první adventní neděli

První adventní neděli, tedy 27. listopadu 2022, se také ve Frýdlantu slavnostně rozsvítil vánoční strom na náměstí T. G. Masaryka. Jeho rozsvícení bylo vyvrcholením akce nazvané Rozsvěcení vánočního stromu, kterou pro malé i velké uspořádalo město Frýdlant. Už od 14.00 hodin byl na náměstí připraven stánkový prodej vánočního občerstvení a různých drobných dárků či rukodělných výrobků, ve vestibulu radnice a ve výstavní síni si mohly děti užít výtvarné dílničky, na nádvoří radnice byl připraven dřevěný betlém a k vidění byla i živá zvířata. Na náměstí pak od 15.00 hodin zahrály a zazpívaly děti ze Základní umělecké školy a v 16.00 hodin to rozbalili ve své show Maxíci. Následovalo slovo duchovního, starosty města Dana Ramzera a v 17.00 hodin už se zaplněné náměstí dočkalo rozsvícení vánočního stromu, který letos pochází z Dolní Řasnice. Krásný advent všem! (mp)
Foto: Marek Sekáč

 
1 2 3 4 5 6 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 140 [...] 160 [...] 180 [...] 200 [...] 220 [...] 240 [...] 260 [...] 280 [...] 300 [...] 320 [...] 340 [...] 360 [...] 380 [...] 400 [...] 414 starší
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load